#4Fathers Artykuły

Wyjazd w góry Wspinaczka

10 sposobów na umilenie dzieciom długiej podróży samochodem

Perspektywa wielogodzinnej podróży z dziećmi często wywołuje u dorosłych nie tylko szereg obaw, ale wręcz niechęć do wyjazdów w odległe miejsca. Maluchy szybko się nudzą, niecierpliwią się, stają się marudne, a ich nastrój udziela się pozostałym pasażerom. Znasz to, prawda? Na szczęście istnieje wiele sposobów na uatrakcyjnienie monotonnej jazdy samochodem.

Wyjazd w góry Wspinaczka

Zwiedzanie - weekendowa niespodzianka dla małych odkrywców

Maluchy uwielbiają okrywać, poznawać, zdobywać nowe doświadczenia. Kochają także niespodzianki i wycieczki z tatą. Zabranie ich w ciekawe miejsce, które dostarczy im wielu fantastycznych wrażeń, wydaje się więc strzałem w dziesiątkę. Zaplanuj weekendową wycieczkę pełną przygód i atrakcji. Gdzie warto wybrać się z dziećmi?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Wyjazd z dziećmi w góry

Czas spędzony wspólnie z dziećmi pomoże Ci wzmocnić relacje i ułatwi budowanie trwałych więzi. Wyjazd w góry jest ciekawym pomysłem na spędzenie niezapomnianych wakacji, pełnych przygód oraz aktywnego wypoczynku…

Wyjazd w góry Wspinaczka

Weekendowy wyjazd nad morze

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zabrać dzieci na wycieczkę, pomyśl o weekendzie nad morzem. Udając się tam w czerwcu, czyli jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, zapewnicie sobie dobrą pogodę, mniejszą ilość turystów oraz korzystniejsze ceny. O czym powinieneś pamiętać, planując wyjazd? Jakie miejsce warto wybrać na czas pobytu?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Wyjazd z rodzicami nad jezioro

Nie jest żadną tajemnicą, że maluchy uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu. Warto więc rozważyć spędzenie nadchodzącego Dnia Dziecka aktywnie, na łonie natury. Jakie miejsce sprawdzi się najlepiej? Zabierz rodzinę nad jezioro! Spakujcie wszystkie niezbędne rzeczy i ruszajcie w drogę! Takie spontaniczne wyjazdy są najlepsze. O czym powinieneś pamiętać, organizując wycieczkę? Co zabrać ze sobą?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Ojciec i dzieci – jak budować właściwe relacje?

Rola ojca w życiu dzieci jest inna niż matki, ale równie ważna dla ich prawidłowego rozwoju. Wynika to z tego, że jako ojciec inaczej uczestniczysz w różnych etapach i płaszczyznach życia Twoich pociech. Jak zbudować z nimi dobre i trwałe relacje?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Tata w dużym mieście – 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dziećmi

Życie w dużym mieście ma kilka minusów, w tym zakorkowane ulice czy nieustanny hałas i zgiełk. Łatwo jednak wskazać także zalety – zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę możliwości, jakie daje wielka aglomeracja, kiedy planujesz weekend z dziećmi.

Wyjazd w góry Wspinaczka

Sposób na księżniczkę – jak budować relacje pomiędzy ojcem a córką?

„Córeczka tatusia” – doskonale znasz to określenie, prawda? Ojcowie uwielbiają traktować swoje córki jak księżniczki. I choć matki często złoszczą się na nich z tego powodu, tak naprawdę są zazdrosne o tę wyjątkową więź. Bo relacja ojca z córką to coś znacznie więcej niż rozpieszczanie. Może nie zdajesz sobie jeszcze z tego sprawy, ale relacja ta będzie miała ogromy wpływ na nastoletnie i dorosłe życie Twojego dziecka. Co powinieneś zrobić, aby zbudować ją prawidłowo?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Bezpieczne dziecko w podróży

W okresie wakacyjnym znacznie częściej podróżujesz ze swoim dzieckiem. Urlop, weekendowe wycieczki – dzięki temu macie okazję spędzać więcej czasu razem niż zazwyczaj. Dla każdego ojca najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa małemu pasażerowi. Z pomocą przychodzą współczesne auta, które swoim wyposażeniem wspierają te starania, jednak dużo zależy bezpośrednio od Ciebie. Co możesz zrobić?

Wyjazd w góry Wspinaczka

9 pomysłów na aktywne spędzenie czasu z dziećmi.

Popołudnia przed telewizorem, weekendy z grami komputerowymi – tego typu rozrywki coraz częściej stanowią najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu nie tylko dla nastolatków, lecz także dla młodszych dzieci. A Ty? Jak często wychodzisz z inicjatywą spaceru czy choćby spędzenia kilku chwil na pobliskim placu zabaw? Zmęczony całym dniem pracy na pewno wolałbyś usiąść wygodnie na kanapie i obejrzeć dobry film. Tymczasem to właśnie aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na efektywny wypoczynek.

Wyjazd w góry Wspinaczka

Dziecięce pasje – dlaczego warto je wspierać?

Niektóre maluchy już od wczesnego dzieciństwa mają dość jasno określone pasje, które dzielnie realizują. Inne natomiast co jakiś czas interesują się czymś nowym, nieustannie poszukując ulubionego zajęcia. Niezależnie od tego, do której grupy zalicza się Twoja pociecha, jako ojciec powinieneś wspierać te działania. Dlaczego dziecięce pasje są takie ważne?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem?

Jednym z ważniejszych zadań jako rodzica jest wspieranie rozwoju kreatywności u Twoich pociech. Co możesz zrobić w tym kierunku? Dlaczego kreatywność jest taka ważna?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Zabierz syna na ryby

Łowienie ryb to hobby, które daje możliwość wyciszenia, obcowania z naturą oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wszystko to skutecznie regeneruje organizm po tygodniu pracy. Wędkarstwo to także ćwiczenie cierpliwości oraz doskonalenie strategii i precyzji działania. Konsekwencja jest premiowana dużą dozą adrenaliny i namacalną nagrodą, jaką stanowi własnoręcznie złowiona ryba. Czy może być coś lepszego? Tak! Wędkowanie z bliską osobą. Zatem nie czekaj, tylko zabierz syna na ryby!

Wyjazd w góry Wspinaczka

Wycieczka rowerowa za miasto – jak się przygotować

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest tym, co dzieci lubią najbardziej. Rozważ więc wspólną wycieczkę rowerową za miasto, podczas której będziecie mogli nawiązać bliższe relacje, czerpiąc przy okazji przyjemność z aktywnego wypoczynku. Takie wspólne wypady możesz zacząć już od najmłodszych lat Twojej pociechy. Istnieje przecież wiele możliwości wspólnego podróżowania, dostosowanych do wieku dziecka. Jak powinieneś przygotować się do wycieczki i jaki sprzęt wybrać?

Wyjazd w góry Wspinaczka

5 powodów, dla których warto wybrać się w góry jesienią

Góry są piękne przez okrągły rok. Oczywiście, każda pora ma swoje plusy i minusy – są powody, dla których warto pojechać w góry zimą lub wiosną, ale jest równie wiele argumentów, by pojechać jednak kiedy indziej. Jesień nie jest tu wyjątkiem. Jeżeli jednak masz dobre, sprawne auto, kochasz góry i lubisz spędzać tam czas – jesień jest chyba najlepszym okresem, by wybrać się w ulubione miejsca. Dlaczego akurat jesień? Co ma w sobie ten właśnie czasi to właśnie miejsce?

Wyjazd w góry Wspinaczka

10 tras górskich przyjaznych dzieciom

Pojawienie się na świecie małego szkraba wydaje się wielu rodzicom chwilą, w której zamyka się przed nimi wielki świat, a rozrywki i przygody zastępują nieprzespane noce i walka z pieluchami. Tymczasem coraz więcej młodych rodziców odkrywa, że dziecko wcale nie oznacza rezygnacji z własnych pasji. Wszystko to pozostaje w ich zasięgu, jeżeli tylko potrafią własne marzenia skorelować z możliwościami i dostosować się do specyficznych, bądź co bądź, potrzeb malucha. Okazuje się, że można swobodnie wędrować po górach z dzieckiem, nawet takim w wózeczku. Wystarczy się odpowiednio przygotować i wybrać właściwe trasy. Oto dziesięć z nich, uznanych za przyjazne dzieciom.

Wyjazd w góry Wspinaczka

Górskie atrakcje dla najmłodszych – to warto zobaczyć!

Każdy, kto choć raz zabrał dziecko w góry wie, że nawet najpiękniejsze ścieżki i najcudowniejsze krajobrazy są dla malucha ciekawe na dziesięć, piętnaście minut. Potem zaczyna się nuda, niecierpliwość, coraz wyraźniejsze i kategoryczne żądanie powrotu do hotelu lub schroniska. Aby tego uniknąć, trzeba dziecku dostarczyć odpowiedniej dawki wrażeń i atrakcji, które pozwolą mu kojarzyć góry z dobrymi emocjami i brakiem nudy. Jakież to atrakcje dla najmłodszych skrywają górskie okolice?

Wyjazd w góry Wspinaczka

W góry z dzieckiem – 5 zalet aktywnego wypoczynku

O tym, jak bardzo wypoczynek i relaks jest potrzebny w naszym życiu, powiedziano i napisano już wiele. Prowadząc aktywne życie na co dzień, należy przede wszystkim pamiętać o tym, by wypoczynek dostarczył tyleż energii, ile zostaje zużyte. I to właśnie należy wpajać dzieciom już od najmłodszych lat. A wiadomo, że nie ma lepszej nauki, niż własny przykład. Weź więc dziecko – i jedźcie w góry, aby wypoczywać. Aktywnie!

Wyjazd w góry Wspinaczka

Karkonosze z dzieckiem – poznaj najciekawsze atrakcje

We wspólnych wyprawach z dziećmi powinniśmy wiedzieć, że każdy inaczej rozumie pojęcie atrakcji. Dorośli ekscytują się tym, czego nie mają na co dzień – ciszą, krajobrazem, niesamowitą atmosferą pośród pagórków i szczytów. Dzieci z kolei wśród zboczy i skał się nudzą. Jeśli uda się zobaczyć jakieś zwierzę, albo ptaka – coś się zaczyna dziać. Jeżeli nie, w najlepszym razie zaczną skakać ze skały na skałę albo szukać ciekawych roślin. Czy pogodzić tak różne oczekiwania? Oczywiście! W Karkonoszach!