Wyjazd z rodzicami nad jezioro

Nie jest żadną tajemnicą, że maluchy uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu. Warto więc rozważyć spędzenie nadchodzącego Dnia Dziecka aktywnie, na łonie natury. Jakie miejsce sprawdzi się najlepiej? Zabierz rodzinę nad jezioro! Spakujcie wszystkie niezbędne rzeczy i ruszajcie w drogę! Takie spontaniczne wyjazdy są najlepsze.

Udostępnij

Wyjazd w góry Dzieci

O czym powinieneś pamiętać, organizując wycieczkę? Co zabrać ze sobą?

Kierunek – jezioro!

Zdecydowanie najwięcej atrakcji zapewni Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Dobre połączenia z całą Polską oraz ilość miejsc, w których można się zatrzymać na nocleg, gwarantują udany urlop. To także obszar wyjątkowy w skali Europy. Znajduje się tu przede wszystkim oszałamiająca ilość naturalnych zbiorników wodnych, zachwycająca przyroda oraz liczne ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne. Nie sposób też nie wspomnieć o ciekawych zabytkach, które możecie zwiedzać razem z dziećmi – bardzo często realizowany jest tam program, zapewniający atrakcje dla najmłodszych.

Gdzie się zatrzymać?

Oprócz hoteli region oferuje wiele możliwości noclegu, więc każdy znajdzie opcję, która najbardziej mu odpowiada. Etap planowania jest istotny, ponieważ na to, czy dane rozwiązanie spełni Wasze oczekiwania, wpływa wiele czynników.

Jedną z możliwości jest zatrzymanie się w gospodarstwie agroturystycznym. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób z małymi dziećmi. Takie ośrodki są zdecydowanie cichsze i spokojniejsze niż ośrodki wypoczynkowe. Otoczone lasami, łąkami oraz kameralnymi jeziorami pozwolą odpocząć podczas rodzinnych spacerów. Oferują także domowe obiady. Przed rezerwacją noclegu warto upewnić się jednak, czy gospodarze są gotowi na przyjęcie małych dzieci – czy pokoje są odpowiednio wyposażone, czy dostępna jest lodówka, podgrzewacz do mleka, czy na zewnątrz znajdują się atrakcje dla maluchów itd.

Ciekawym pomysłem może okazać się także wybranie jednego z licznych ośrodków wypoczynkowych, które są przyjazne rodzinie. Bardzo często oferują one oddzielne strefy zabaw dla dzieci, zatrudnieni animatorzy zapewniają im rozrywkę, a spora grupa rówieśników powoduje, że pociechy mają się z kim bawić. To także swobodny dostęp do posiłków przez cały czas pobytu – nie jest się uzależnionym od konkretnych godzin, co docenią rodzice, których pociechy potrafią być głodne w najmniej spodziewanym momencie. Wiele miejsc oferuje również świetne wyposażenie pokoju. Telewizor z kanałem dla dzieci, lodówki czy bezpłatny internet to w zasadzie standard.

Czas nad wielką wodą

Chwile spędzone w ośrodku czy gospodarstwie agroturystycznym to tylko część wyjazdu. Do bagażnika zapakuj też namiot – rozkładając go nad brzegiem jeziora, zapewnisz maluchom schronienie w razie silnego słońca lub nieprzyjemnego wiatru. Jeśli pogoda na to pozwoli, możecie też pomyśleć o spędzeniu nocy w namiocie. Dla dzieci będzie to niebywała atrakcja i fascynująca przygoda. Rozważcie także zabranie lub wynajęcie pontonu. Absolutnym must have podczas pobytu na Mazurach jest żeglowanie – to gwarancja ekscytujących przeżyć i niezapomnianych wrażeń. W obu przypadkach bezpieczeństwo zapewnią właściwie dobrane kapoki.

Co zabrać ze sobą?

Pakując torbę na wyjazd nad jezioro, warto przygotować się na różne warunki atmosferyczne. Pogoda nad wodą bardzo często lubi się zmieniać, dlatego – poza typowo letnimi rzeczami – dobrze jest zabrać także cieplejsze ubrania. Obowiązkową pozycją jest kurtka przeciwdeszczowa. Z kolei czapka z daszkiem albo chustka uchroni przed zbyt długim wystawieniem na promienie słoneczne. W wyjazdowej apteczce nie powinno zabraknąć środka odstraszającego komary.

Rodzinny wyjazd nad jezioro to świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu z maluchami. Różnorodność atrakcji, otoczenie dzikiej przyrody, możliwość płynięcia łódką – wszystko to dostarczy im wielu niezapomnianych wrażeń.

#4Fathers

Wyjazd w góry Wspinaczka

Weekendowy wyjazd nad morze

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zabrać dzieci na wycieczkę, pomyśl o weekendzie nad morzem. Udając się tam w czerwcu, czyli jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, zapewnicie sobie dobrą pogodę, mniejszą ilość turystów oraz korzystniejsze ceny. O czym powinieneś pamiętać, planując wyjazd? Jakie miejsce warto wybrać na czas pobytu?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Ojciec i dzieci – jak budować właściwe relacje?

Rola ojca w życiu dzieci jest inna niż matki, ale równie ważna dla ich prawidłowego rozwoju. Wynika to z tego, że jako ojciec inaczej uczestniczysz w różnych etapach i płaszczyznach życia Twoich pociech. Jak zbudować z nimi dobre i trwałe relacje?