Wyjazd z dziećmi w góry

Czas spędzony wspólnie z dziećmi pomoże Ci wzmocnić relacje i ułatwi budowanie trwałych więzi. Wyjazd w góry jest ciekawym pomysłem na spędzenie niezapomnianych wakacji, pełnych przygód oraz aktywnego wypoczynku

Udostępnij

Wyjazd w góry Dzieci

Jak powinieneś przygotować się do takiej podróży? Co tak naprawdę oferują górskie wycieczki?

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Jeśli myślisz o wyjeździe z dziećmi w góry, zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie zaplanowanie podróży samochodem. Unikniesz w ten sposób wielu problemów i wykluczysz szereg niedogodności. Wszelkie niezbędne rzeczy zapakujesz do bagażnika, możesz też rozważyć zabranie rowerów (do których dzieci są już na pewno przyzwyczajone), o ile posiadasz wyposażenie pozwalające na ich przetransportowanie.

Pojemny bagażnik pozwala na zabranie większego ekwipunku, co w przypadku wycieczek z maluchami jest zaletą nie do przecenienia. Samochód oznacza komfort dostosowania tempa podróży do Twoich potrzeb oraz możliwości małych pasażerów. To także swoboda modyfikowania planu podróży oraz odwiedzania miejsc znacznie oddalonych od siebie, leżących często poza głównymi szlakami komunikacyjnymi.

Co oferują góry?

Góry w Polsce są niesamowicie różnorodne. Dokładnie takie są też atrakcje, jakie mogą Wam zapewnić. Pamiętaj jednak, żeby dostosować cel podróży do wieku, możliwości i zainteresowań najmłodszych uczestników wyprawy. Dla dzieci każdy wyjazd jest równoznaczny z odkrywaniem czegoś nowego i wzbudza wiele emocji. Już samo przeprawianie się przez niewielkie górskie potoki, kontakt z dziką naturą, a nawet koloryt lokalnych strojów ludowych dostarczy im niezapomnianych wrażeń.

Zdecydowanie warto odwiedzić Zakopane – jako centrum turystyczne regionu jest najlepiej dostosowane do tego, by zapewnić rozrywkę osobom w każdym wieku. Liczne wyciągi nawet maluchom pozwolą dotrzeć na najwyższe szczyty, a dodatkową atrakcję stanowić będzie możliwość przejechania się bryczką zaprzężoną w konie czy wizyta w fantastycznie położonym parku wodnym.

Jeśli dysponujesz większą ilością wolnego czasu, waszym celem mogą stać się Bieszczady. W tym rejonie Polski transport publiczny nie jest tak dobrze rozbudowany, jednak własny samochód powinien zapewnić znaczną swobodę oraz bezpieczeństwo. Znajdziesz tu wiele gospodarstw agroturystycznych, w których warto się zatrzymać. Część z nich oferuje spływy kajakowe (również dla dzieci), naukę jazdy konnej, wizytę na farmie tamtejszych zwierząt hodowlanych, wspólne ogniska oraz zabawy dostosowane do danej grupy wiekowej. Często organizowane są też warsztaty plastyczne, a nawet krótkie obozy, na których dzieci uczą się rozpalać ognisko, wiązać liny czy budować szałasy. Brzmi świetnie, prawda? Dla maluchów to znacznie większa atrakcja niż noclegi w tradycyjnym hotelu. Taka forma wyjazdu zagwarantuje im mnóstwo wrażeń, których nie doświadczą, żyjąc na co dzień w dużym mieście.

Jeżeli aktywny wypoczynek chcesz połączyć ze zwiedzaniem zabytków danego regionu, pomyśl o Sudetach. Ich walory turystyczne docenią zwłaszcza starsze dzieci, które interesują się historią. Góry Sowie skrywają wiele tajemnic II wojny światowej – m. in. podziemne miasta, czyli tajne bunkry niemieckie. W tym rejonie znajduje się też dużo atrakcyjnych zamków, jak choćby Książ. Oferuje on nie tylko mnóstwo interesujących zabytków, lecz także niezliczone ilości ciekawych wydarzeń kulturalnych – organizowane tam festyny i festiwale przyciągają tysiące turystów.

Ruszajcie w drogę!

Na pewno doskonale znasz swoje dzieci i wiesz, która forma wypoczynku najbardziej przypadnie im do gustu – zaplanuj wyjątkową niespodziankę. Czas spędzony wspólnie z tatą, w otoczeniu górskiej natury, będzie dla nich wspaniałą przygodą! Możecie połączyć zwiedzanie z zabawą w podróżników zdobywających kolejne szczyty, poszukiwaczy skarbów czy wspólnie ustalić i zaznaczyć na mapie trasę wędrówki – to jeszcze bardziej uatrakcyjni wyjazd i sprawi, że na długo pozostanie w pamięci Twoich pociech.

#4Fathers

Wyjazd w góry Wspinaczka

Zwiedzanie - weekendowa niespodzianka dla małych odkrywców

Maluchy uwielbiają okrywać, poznawać, zdobywać nowe doświadczenia. Kochają także niespodzianki i wycieczki z tatą. Zabranie ich w ciekawe miejsce, które dostarczy im wielu fantastycznych wrażeń, wydaje się więc strzałem w dziesiątkę. Zaplanuj weekendową wycieczkę pełną przygód i atrakcji. Gdzie warto wybrać się z dziećmi?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Weekendowy wyjazd nad morze

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zabrać dzieci na wycieczkę, pomyśl o weekendzie nad morzem. Udając się tam w czerwcu, czyli jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, zapewnicie sobie dobrą pogodę, mniejszą ilość turystów oraz korzystniejsze ceny. O czym powinieneś pamiętać, planując wyjazd? Jakie miejsce warto wybrać na czas pobytu?