Weekendowy wyjazd nad morze

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zabrać dzieci na wycieczkę, pomyśl o weekendzie nad morzem. Udając się tam w czerwcu, czyli jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, zapewnicie sobie dobrą pogodę, mniejszą ilość turystów oraz korzystniejsze ceny.

Udostępnij

Wyjazd w góry Dzieci

O czym powinieneś pamiętać, planując wyjazd? Jakie miejsce warto wybrać na czas pobytu?

Zanim wyruszysz w drogę

Pakowanie stanowi ważny etap każdego wyjazdu. Podczas przygotowań może się jednak okazać, że nie jest to Twoją najmocniejszą stroną… Wtedy lepiej poprosić o pomoc partnerkę – odpowiednio przygotowane walizki to podstawa. Pozwolą Ci uniknąć wielu problemów, a jadąc gdzieś z dziećmi, tym bardziej musisz pamiętać o skrupulatnym spakowaniu wszystkich istotnych drobiazgów. Czego nie powinno zabraknąć w bagażniku?

Przede wszystkim nakrycia głowy. Jeśli pogoda dopisze, spędzicie wiele czasu na plaży – to przecież największa atrakcja dla maluchów. Ochrona przed promieniami słońca jest zatem niezbędna. W apteczce powinien znaleźć się również krem przeciwsłoneczny. Dziecięca skóra jest bardzo delikatna, dlatego najlepiej wybierz ten z wysokim filtrem.

Pamiętaj również o zapakowaniu niewielkiego namiotu albo przynajmniej parasoli, które osłonią przed wiatrem i dadzą cień. W namiocie będziecie mogli trzymać zabrane na plażę rzeczy, możesz tam też spokojnie przebrać maluchy albo stworzyć im wygodne miejsce, idealne na krótką drzemkę.

Materac i koło do pływania, ręczniki, foremki i łopatki – te plażowe akcesoria to obowiązkowa pozycja na liście rzeczy do zabrania. Pluskanie w wodzie, nauka pływania, budowanie zamku i kopanie fosy – każda zabawa z tatą zamienia się w prawdziwą przygodę. Im więcej gadżetów zabierzecie, tym więcej szalonych pomysłów będziecie mogli zrealizować!

Spakujcie rzeczy na każdą pogodę, ponieważ ta nad morzem potrafi gwałtownie się zmienić. Słoneczne niebo momentalnie mogą przykryć chmury. Silne podmuchy wiatru także nie są niczym rzadkim. Nie zapomnijcie o kurtkach przeciwdeszczowych i wygodnym obuwiu

Większość zakupów spożywczych (zwłaszcza jeśli chodzi o produkty, które nie wymagają przechowywania w lodówce) postaraj się zrobić przed przybyciem do turystycznej miejscowości, w której ceny mogą być wyższe niż w pozostałej części kraju.

Tata z dziećmi w podróży

Jeśli od wymarzonego miejsca wypoczynku dzieli Was spory odcinek drogi, staraj się robić dość częste postoje. Dystans, który dla dorosłego nie jest problemem, dla dzieci może okazać się uciążliwy. Nawet w najwygodniejszych fotelikach samochodowych maluchy z czasem przestaną czuć się komfortowo. Kilka minut ruchu na świeżym powietrzu szybko poprawi im humor. W czerwcu podróż i tak powinna być przyjemniejsza niż po rozpoczęciu sezonu – drogi prowadzące nad morze nie będą jeszcze mocno zakorkowane.

Morze – dokąd się wybrać?

Problemem może być nie tyle wybór miejscowości docelowej, co raczej miejsca noclegu. To ono często decyduje o tym, czy cały wyjazd z dziećmi można zaliczyć do udanych.

Na szczęście rozległa linia brzegowa zapewnia mnóstwo możliwości – bez problemu znajdziesz więc miejsce, które spełni oczekiwania Twoje i Twoich pociech. Jeśli masz małe dzieci i zależy Ci, żeby bawiły się jak najlepiej, pamiętaj o tym, że postrzegają one świat inaczej niż dorośli. Raczej mało atrakcyjne będzie dla nich zwiedzanie zabytków. Maluchy potrzebują przede wszystkim ruchu oraz atrakcji dostosowanych do ich wieku. Dlatego rozważ ominięcie wielkich aglomeracji miejskich i kurortów wczasowych, takich jak Trójmiasto czy Kołobrzeg. Zamiast tego zaryzykuj wybranie się do niewielkiej miejscowości, która posiada ośrodek wypoczynkowy czy też kameralne gospodarstwo agroturystyczne. Także plaże są w takich miejscach znacznie mniej zatłoczone. Łatwiej wtedy odpocząć od zgiełku metropolii i spędzić więcej czasu w otoczeniu przyrody.

W przypadku, gdy najważniejsza jest dla Ciebie wygoda i lubisz mieć wszystko zorganizowane, zastanów się nad wakacjami w jednym z ośrodków wczasowych, których nad morzem nie brakuje. Wiele z nich jest przyjaznych rodzinie, dzięki czemu ich infrastruktura oraz program, który oferują, jest dostosowany do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dla maluchów to także okazja do spotkania rówieśników i zawierania nowych wakacyjnych przyjaźni.

Same zalety

Co oferuje polskie morze? Poza rozległymi plażami to również piękne widoki, malownicze miejscowości, latarnie morskie, rejsy statkami i dobre jedzenie. Warto też pamiętać o morskim powietrzu o wysokiej zawartości jodu, którego zdrowotne właściwości są powszechnie znane. Bałtyk to również sposobność spędzenia niedrogich, atrakcyjnych wakacji w miejscu, do którego swobodnie dotrzecie samochodem, we własnym tempie. Chyba nie potrzebujesz więcej argumentów – zrób maluchom niespodziankę i zabierz je nad morze!

#4Fathers

Wyjazd w góry Wspinaczka

Wyjazd z dziećmi w góry

Czas spędzony wspólnie z dziećmi pomoże Ci wzmocnić relacje i ułatwi budowanie trwałych więzi. Wyjazd w góry jest ciekawym pomysłem na spędzenie niezapomnianych wakacji, pełnych przygód oraz aktywnego wypoczynku…

Wyjazd w góry Wspinaczka

Wyjazd z rodzicami nad jezioro

Nie jest żadną tajemnicą, że maluchy uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu. Warto więc rozważyć spędzenie nadchodzącego Dnia Dziecka aktywnie, na łonie natury. Jakie miejsce sprawdzi się najlepiej? Zabierz rodzinę nad jezioro! Spakujcie wszystkie niezbędne rzeczy i ruszajcie w drogę! Takie spontaniczne wyjazdy są najlepsze. O czym powinieneś pamiętać, organizując wycieczkę? Co zabrać ze sobą?