Tata w dużym mieście – 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dziećmi

Życie w dużym mieście ma kilka minusów, w tym zakorkowane ulice czy nieustanny hałas i zgiełk. Łatwo jednak wskazać także zalety...

Udostępnij

Wyjazd w góry Dzieci

zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę możliwości, jakie daje wielka aglomeracja, kiedy planujesz weekend z dziećmi.

Większość atrakcji, dla których inni przemierzają setki kilometrów, macie na wyciągnięcie ręki. Warto więc z nich skorzystać. Plusem dużych miast jest też różnorodność ofert, co daje niemal nieograniczoną ilość pomysłów na spędzenie wolnego dnia. Zastanawiasz się, co będziecie robić w najbliższy weekend? Nie bądź jednym z tych nieporadnych ojców, którzy dla zabicia czasu zabierają dzieci na wycieczkę do centrum handlowego. Sprawdź koniecznie poniższe propozycje i zastanów się, co najbardziej spodoba się Twoim pociechom!

Targ śniadaniowy

Śniadanie na świeżym powietrzu to znakomita alternatywa dla posiłku spożywanego w domu. Ogromny wybór zdrowych produktów, niecodzienne potrawy, mnóstwo kolorów, smaków, aromatów – wszystko to przekona nawet największego niejadka. Plenerowe śniadania w dużych miastach to z reguły wydarzenia cykliczne, cieszące się ogromną popularnością – sprawdź godziny i miejsca, w których się odbywają i zaplanuj krótką wycieczkę.

Warsztaty

Warsztaty ceramiczne, wypiekania chleba, projektowania biżuterii – podczas tego typu zajęć dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności plastyczne, kulinarne i zgłębiać tajniki wielu innych dziedzin. Powstaje coraz więcej miejsc, które oferują warsztaty dla najmłodszych, odbywają się one także podczas licznych festynów i podobnych imprez. Zapiszcie się na najbliższe spotkanie – to dobry sposób na rozbudzanie ciekawości świata, ćwiczenie zdolności manualnych i odkrywanie nowych talentów.

Punkt widokowy

Dzieci uwielbiają wyzwania. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby najwyższy budynek w mieście albo wieża widokowa zamieniły się w szczyt, który planujecie zdobyć podczas wyprawy. W końcu jesteście grupą dzielnych podróżników. Nagrodą za Wasz trud będzie niezwykły widok na całe miasto. Alternatywą dla tej atrakcji i jeszcze większą przygodą może być lot balonem albo przejażdżka kołem widokowym. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Wycieczka rowerowa

Rozbudowany system ścieżek rowerowych w dużych miastach sprzyja organizowaniu rodzinnych wycieczek. Zaplanuj wcześniej odpowiednią trasę. Jej długość dostosuj do możliwości maluchów, pomyśl też o tym, żeby była dla nich atrakcyjna. Może prowadzić przez park, wzdłuż rzeki albo wokół zbiornika wodnego. Jeśli jedno z dzieci jest zbyt małe na samodzielną podróż, niezbędne będzie zabranie fotelika albo specjalnej przyczepki. Niezależnie od czasu wycieczki pamiętaj o jedzeniu i napojach – po drodze urządźcie sobie piknik. Do plecaka spakuj też nawilżane chusteczki, preparat odstraszający owady, krem przeciwsłoneczny oraz podręczną apteczkę

Park linowy

Wizyta w parku linowym to idealna propozycja dla wszystkich ojców, których dzieci mają nieograniczone pokłady energii – w końcu je spożytkują, a i Ty z pewnością będziesz się świetnie bawił. Trasy w tego typu miejscach dostosowane są do wieku i umiejętności odwiedzających, więc nie musisz martwić się o to, czy maluchy sobie poradzą. Moc wrażeń, niecodzienne doświadczenia, duma z samodzielnie pokonanych przeszkód, aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu – i te młodsze, i starsze dzieci będą zachwycone. Możesz być prawie pewien, że zasną jeszcze w samochodzie, zanim wrócicie do domu. Decydując się na park linowy, nie zapomnij o odpowiednich strojach dla całej Waszej gromadki. Co trzeba zabrać ze sobą? Sportowe obuwie i odzież oraz rękawiczki rowerowe.

W miejskiej dżungli możesz upolować mnóstwo innych atrakcji. Wystarczy śledzić na bieżąco lokalne portale informacyjne. Na większości z nich znajdują się specjalne zakładki z planowanymi wydarzeniami dla najmłodszych. Zwłaszcza latem jest w czym wybierać – festyny, koncerty czy marsze orientacyjne to tylko niektóre z propozycji.

#4Fathers

Wyjazd w góry Wspinaczka

Ojciec i dzieci – jak budować właściwe relacje?

Rola ojca w życiu dzieci jest inna niż matki, ale równie ważna dla ich prawidłowego rozwoju. Wynika to z tego, że jako ojciec inaczej uczestniczysz w różnych etapach i płaszczyznach życia Twoich pociech. Jak zbudować z nimi dobre i trwałe relacje?

Wyjazd w góry Wspinaczka

Sposób na księżniczkę – jak budować relacje pomiędzy ojcem a córką?

„Córeczka tatusia” – doskonale znasz to określenie, prawda? Ojcowie uwielbiają traktować swoje córki jak księżniczki. I choć matki często złoszczą się na nich z tego powodu, tak naprawdę są zazdrosne o tę wyjątkową więź. Bo relacja ojca z córką to coś znacznie więcej niż rozpieszczanie. Może nie zdajesz sobie jeszcze z tego sprawy, ale relacja ta będzie miała ogromy wpływ na nastoletnie i dorosłe życie Twojego dziecka. Co powinieneś zrobić, aby zbudować ją prawidłowo?