Górskie atrakcje dla najmłodszych – to warto zobaczyć!

Każdy, kto choć raz zabrał dziecko w góry wie, że nawet najpiękniejsze ścieżki i najcudowniejsze krajobrazy są dla malucha ciekawe na dziesięć, piętnaście minut. Potem zaczyna się nuda, niecierpliwość, coraz wyraźniejsze i kategoryczne żądanie powrotu do hotelu lub schroniska. Aby tego uniknąć, trzeba dziecku dostarczyć odpowiedniej dawki wrażeń i atrakcji, które pozwolą mu kojarzyć góry z dobrymi emocjami i brakiem nudy. Jakież to atrakcje dla najmłodszych skrywają górskie okolice?

Udostępnij

Wyjazd w góry Dzieci

Szlaki turystyczne

Po pierwsze, zabierając dziecko w góry, koniecznie trzeba wybrać choć jeden z wielu szlaków turystycznych. Podróż połączona z poznawaniem nowych rzeczy będzie świetną przygodą. Dodatkowo, górskie szlaki turystyczne oferują naprawdę atrakcyjne formy zwiedzania. Na przykład, z Bielska Białej na Szydzielnicę prowadzi kolejka gondolowa. Jazda pośród prawdziwych cudów natury wprawi dzieci w świetny humor, zanim przyjdą prawdziwe atrakcje. Bieszczady słyną z możliwości zwiedzania górskich zabytków drezynami rowerowymi. To niezapomniane przeżycie. W Karkonoszach ciekawymi miejscami są wodospady. Szklarka i Kamieńczyk – najbardziej znane wodospady, które komponują się niezwykle atrakcyjnie na tle górskich widoków. Podziwiając je, dzieciaki nawet nie spostrzegą, kiedy zaprowadzimy je na szczyt Śnieżki – dopiero widok z tej góry wzbudzi kolejne emocje. Natomiast kiedy szkraby zaczną już odczuwać zmęczenie po wędrówkach, z Karpacza Górnego na Kopę trzeba wybrać się wyciągiem krzesełkowym. Nieco adrenaliny i ciekawe miejsce na samej górze przywrócą dobre humory.

Typowo dla dzieci

Nawet w górach nie można oczekiwać, że maluchy będą zachwycać się wyłącznie naturą. Ale istnieje cała masa miejsc przeznaczonych secjalnie dla dzieciaków. I tak, w Bielsku Białej będzie to pomnik Bolka i Lolka oraz Reksia. W Karpaczu – Muzeum Zabawek. Są również parki linowe, place zabaw, kina, gospodarstwa agroturystyczne oferujące warsztaty dla dzieci. Jest wreszcie bogata oferta wypoczynku w basenach termalnych – równie atrakcyjna dla małych, jak i dla ich rodziców. Nie można się nudzić. Najmłodsi są, jak się okazuje, najbardziej wymagający. To doskonali stratedzy. Wiedzą, że rodzice zawsze mają w zanadrzu plan B. Wiedzą, że kiedy górska trasa się znudzi, w kolejce czekają kolejne atrakcje. Nie można zawieść tych oczekiwań, trzeba być przygotowanym. Wystarczy mieć oczy szeroko. Góry oferują nieskończoną wręcz ilość miejsc tych przeznaczonych typowo dla dzieci, i tych dla całej rodziny. Warto przebywać w górach, warto czerpać z tej skarbnicy bogactwa.

#4Fathers

Wyjazd w góry Wspinaczka

10 tras górskich przyjaznych dzieciom

Pojawienie się na świecie małego szkraba wydaje się wielu rodzicom chwilą, w której zamyka się przed nimi wielki świat, a rozrywki i przygody zastępują nieprzespane noce i walka z pieluchami. Tymczasem coraz więcej młodych rodziców odkrywa, że dziecko wcale nie oznacza rezygnacji z własnych pasji. Wszystko to pozostaje w ich zasięgu, jeżeli tylko potrafią własne marzenia skorelować z możliwościami i dostosować się do specyficznych, bądź co bądź, potrzeb malucha. Okazuje się, że można swobodnie wędrować po górach z dzieckiem, nawet takim w wózeczku. Wystarczy się odpowiednio przygotować i wybrać właściwe trasy. Oto dziesięć z nich, uznanych za przyjazne dzieciom.

Wyjazd w góry Wspinaczka

W góry z dzieckiem – 5 zalet aktywnego wypoczynku

O tym, jak bardzo wypoczynek i relaks jest potrzebny w naszym życiu, powiedziano i napisano już wiele. Prowadząc aktywne życie na co dzień, należy przede wszystkim pamiętać o tym, by wypoczynek dostarczył tyleż energii, ile zostaje zużyte. I to właśnie należy wpajać dzieciom już od najmłodszych lat. A wiadomo, że nie ma lepszej nauki, niż własny przykład. Weź więc dziecko – i jedźcie w góry, aby wypoczywać. Aktywnie!